Kvalitní matrace je základ dobrého spánku

Čistě z matematického pohledu na věc lze konstatovat, že průměrný člověk stráví spánkem třetinu svého života. Podstatná ale není jen jeho délka, ale také jeho kvalita. Šest hodin kvalitního spánku je rozhodně lepších než deset hodin nekvalitního. Mnoho lidí si tento fakt neuvědomuje, nebo ho vědomě podceňuje. Přitom se jedná o velice důležitou součást našeho každodenního života, která ovlivňuje naše zdraví, psychickou pohodu a mentální i fyzickou výkonnost. Faktorů, které mají vliv na kvalitu spánku je mnoho. Zmínit můžeme například prostředí pro spánek, časy stravování a cvičení, konzumaci alkoholu a kofeinových nápojů, dodržování totožných časů ulehání ke spánku a vstávání a pochopitelně také matrace.

Kvalitní matrace je základ dobrého spánku

Pořízení kvalitní matrace nemusí být levnou záležitostí, ale je třeba si uvědomit, že ležením na ní strávíme opravdu mnoho času. To znamená, že pokud nám z nějakého důvodu nevyhovuje, může negativně ovlivnit kvalitu spánku a také způsobit méně, či více závažné fyzické problémy, jako je například bolest zad. V tomto kontextu by tedy nikdo neměl výběr a nákup matrace podceňovat a snažit se ušetřit za každou cenu. Co tedy vzít při výběru v potaz, aby člověk zvolil správně? Výčet faktorů je vskutku dlouhý a jejich důležitost bývá vzhledem k individuálním potřebám každého z nás odlišná. Obecně vzato bychom však neměli opomíjet naši tělesnou hmotnost a konstituci, subjektivní vnímání ideální tvrdosti matrace, použité materiály (mohou kupříkladu ovlivňovat tělesnou teplotu), rozměry matrace a v neposlední řadě také pozici, ve které spíme.

Vyznat a zorientovat se ve všech těchto faktorech a parametrech nemusí být zcela snadné, ale naštěstí existují webové stránky, které nám s tím pomohou. Jednou z nich je i portál KrásnéSny.cz, kde najdete vše nejen o matracích, ale absolutně o všech, co je se spánkem nějak spojeno. To se týká snů, spánkové hygieny, poruch spánku, nočních můr, vlivu různých látek na spánek a tak dále. Najdete zde také mnoho hodnocení a doporučení, která se týkají konkrétních výrobků.

Nepodceňujte výběr matrace a dostatečně se před jejím nákupem informujte, abyste svému tělu dopřáli ten nejkvalitnější možný spánek, který si bezesporu každý z nás zaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *